Cigánski Diabli

9.9.2023 o 19:30 hod.
Hýrošov park

Príďte si spolu vychutnať ukončenie Fullových dní v podobe temperamentného koncertu nezabudnuteľných Cigánskych Diablov!
Už teraz sa môžete tešiť na prierez najkrajších a zároveň aj notoricky najznámejších čardášov, rómskych, slovenských a židovských skladieb, či klasiku doplnenú výnimočnou virtuozitou, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou umeleckého prejavu Cigánskych Diablov.
Všetci s láskou k hudbe v srdci sú vítaní!V programe zaznejú aj skladby z posledného hudobno-tanečného projektu vytvoreného v spolupráci Jánom Ďurovčíkom a Slovenským Divadlom Tanca, s názvom “Cigáni Idú do Neba”.Ernest Šarközi – cimbal a umelecký vedúci
Stefan Banyak – husle/primáš
Silvia Šarköziová – violončelo/spev
Jozef Farkaš – viola
Róbert Fehér – kontrabas
Zoltán Grunza – klarinet

Orchester Cigánski Diabli reprezentuje Slovensko po celom svete už od roku 2007. Vystupoval na všetkých piatich kontinentoch a v 35 krajinách, vrátane USA, Austrálie, Kanady, Japonska, Číny, Južnej Kórei, Mexika, Egypta a takmer celej Európy. Reprezentoval Slovensko aj na Letných olympijských hrách 2008 v Londýne, Zimných olympijských hrách 2010 vo Vancouveri, na Expo 2008 v Zaragoze a Expo 2010 v Šanghaji. Medzi prestížne koncertné sály, v ktorých vystupoval, patria Berlin Philharmonics, Komische Oper a Kozerthaus v Berlíne, Royal Opera House-London, Hans Max Saal-Munich, Smetanova síň v Prahe, Konzert und Kongressaal Luzern, Concert Hall Melbourne, Goldener Saal-Musikverein-Vienna, Is Sanat Hall-Istanbul, Culture Palaise –Novosibirsk…

Vstup voľný.

V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie uskutoční vo Veľkej dvorane Kultúrneho domu A. Hlinku (Bernolákova 1, Ružomberok).

Program

© FULLOVE DNI